Masáže

masaz

Klasická masáž

Je dobrá při svalové ztuhlosti nebo ochablosti. Svou intenzitou pomáhá odstranit z těla kyselinu mléčnou, která má ztuhlost na svědomí. Podle intenzity je masáž relaxační nebo rekondiční. Podle délky jsou masáže rozděleny na částečnou (záda+šíje) nebo celkovou, která je pro komplexnost pro tělo vhodnější.

Klasická masáž v kombinaci s havajskou

U této masáže se používá loktů a předloktí. Jedná se o masáž harmonickou v rytmu přílivových vln. Síla je rozložena do větší plochy, tudíž je i při zachování důrazu méně bolestivá.

Klasická masáž v kombinaci s baňkováním

Baňkování je starobylý způsob masáže. Pomáhá zbavit tělo spazmů a škodlivin. Za pomocí ohně se vytvoří v baňce podtlak. Baňka se přisaje na tělo což je opačný tlak na sval než při tlakové masáži, čímž se masáž stává efektivnější.

Lávové kameny

V současné době velmi vyhledávaný druh masáže. Teplé kameny prohřejí svalstvo díky čemuž jsou svaly poddajnější. Dále masáž působí velice relaxačně a člověk odchází jako znovu zrozený.

Medová detoxikační masáž

Kvalitní med (z vlastní produkce) je nanášen na tělo a díky svým vlastnostem v kombinaci s jedinečnými hmaty zbavuje tělo toxinů a dokonale prokrví svalstvo.

Masáž Znovuzrození

Speciální masáž s použitím aroma olejů dle vlastního výběru v ideální kombinaci všech předchozích masáží a baňkování. Po této masáži se budete cítit uvolněně, zkrátka jako znovuzrození.

Léčivé rašelinové zábaly

Teplo, relaxace, tradice, skvělý účinek. Jsou jednou z forem teplo-léčby. Jejich předností je využití přírodního léčivého zdroje. Rašelina je léčebný prostředek prověřený staletími, koupele a zábaly se používaly již ve starém Řecku. Rašelinové zábaly jsou výborné k léčbě zad a kloubů. Zlepšuje se tím tonus kůže a podkoží, dochází k hlubokému prohřátí, relaxaci svalů a uvolnění vazivové tkáně, což značně zvyšuje efekt následné fyzioterapie nebo masáže.

Jsou používány v kombinaci s klasickou masáží nebo samostatně

Termo-fyzikální efekt:
Jedním z hlavních efektů rašeliny je její tepelný efekt, kdy teplo, získané ohřátím, se šíří zářením, převodem a vedením. Ve srovnání s tepelnou kapacitou vody je tepelná setrvačnost rašeliny 1,5 X delší, což podporuje výrazný, hluboce působící tepelný efekt se zvýšením lokálního prokrvení organizmu jako komplexní reakce. Speciální úpravou rašeliny se podařilo tepelnou setrvačnost dále prodloužit o 20%.

Biochemický efekt:
Součástí rašeliny jsou také produkty humifikačního procesu (huminové kyseliny, bílkoviny, enzymy, bituminy), které působí protizánětlivě, bakteriostaticky, regenerují poškozené tkáně, zvyšují prokrvení pokožky v místě a okolí a také aktivizují enzymatické reakce v tkáních.

Kdy je vhodné rašelinové zábaly použít?

 • bolesti kloubů a páteře
 • chronické stavy revmatického a traumatického původu
 • artrózy
 • svalové kontraktury
 • celulitidu, obezitu
 • vhodné pro zvýšení lokálního prokrvení
 • choroby pohybového systému, degenerativního a úrazového původu
 • oběhové, metabolické, nervové a gynekologické choroby

Kontraindikace pro teplý zábal

 • hořečnaté a infekční onemocnění
 • akutní zánět močových cest
 • těžké onemocnění srdce a krevního oběhu
 • těhotenství (s aplikací podél páteře)
 • těžší zánětlivá a jiná akutní onemocnění kůže
 • poranění a infekce pokožky, krvácení
 • otoky, přecitlivělost na teplo

 

Bowenova masáž

Pracuje se při ní na myofasciální úrovni – tzv. „probrnkání“ svalových fascií. Je velmi šetrná a hlavně účinná. Dochází při ní k nastartování samoléčebného procesu. Její velkou výhodou je, že se dá provádět v oblečení.

Thajská masáž nohy

Po právu patří mezi nejoblíbenější relaxační masáže. Má skvělé antistresové účinky. Za pomoci speciálních tlakových a protahovacích hmatů a využití dřevěného kolíčku působícího na reflexní body dokonale uvolní Vaše nohy.

Ceník procedur

Klasická masáž částečná (cca 40min.) 250,- Kč
Klasická masáž celková (cca 75 min.) 450,- Kč
Klasická masáž kombinovaná částečná (cca 40min.) 300,- Kč
Klasická masáž kombinovaná celková (cca 75 min.) 550,- Kč
Masáž lávovými kameny částečná (cca 30 min.) 300,- Kč
Masáž lávovými kameny celková (cca 60min.) 500,- Kč
Masáž Znovuzrození (cca 120 min.) 900,- Kč
NOVINKA – Bowenova masáž celková (cca 45 min.) 300,- Kč
NOVINKA – Thajská masáž nohy (cca 60 min.) 500,- Kč